FUM 24 september

Välkomna till Medicinska Föreningens fullmäktigemöte som kommer att äga rum den 24 september kl. 17:15 i Rönnen. OBS! Ändrat datum.
 
Det är nu hög tid att skicka in motioner med förslag på förändringar och förbättringar i föreningens arbete. Motioner ska vara mig tillhanda senast måndagen 14 september. Om du vill ha hjälp att skriva motionen, skicka ett mail till sekr@mflinkoping.se så hjälper jag till.
 
Observera att det är obligatorisk närvaro för alla kursrepresentanter. Om du inte har möjlighet att delta - se till att en suppleant kommer istället! Du anmäler dig här: https://docs.google.com/forms/d/1WPWH3vN6Uo4Os6fRN4-dSSzBV8D4r0Mm0JHPTRqfeHk/viewform?usp=send_form. Ni finner preliminär föredragslista och MFs motionsguide bifogade. 
 
Återigen välkomna och jag hoppas att vi ses på FUM!
 
Vänliga hälsningar,
Ida Lindberg


Vice ordförande samt sekreterare
Medicinska Föreningen
Linköpings Universitet
BilagaStorlek
dagordning150924.pdf87.98 kB
MFs_motionsguide.pdf63.65 kB