Valkampanjen är igång!

Har du funderat på vad du skall göra av all din lediga tid på läkarprogrammet? Vill du påverka din utbildning? Tycker  du att du har för få vänner?

Skälen att engagera sig i Medicinska Föreningens arbete kan vara många - och alla är lika bra!

Medicinska Föreningens valberedning är just nu ute på en PR-kampanj i kurserna, och kommer strax till en föreläsningssal nära dig, och vill informera om att det nu går att kandidera själv eller nominera någon du tycker skulle passa till en post i Medicinska Föreningens styrelse. Och det görs lättast på denna[länk till http://www.mflinkoping.se/val] sida, där det även finns en komplett förteckning på vilka poster som går att söka till.

Kom ihåg att

- sista nomineringsdatum är den 18e April.

 

Frågor eller funderingar? Maila val@mflinkoping.se så ska frågetecknen redas ut!